Search
Close this search box.

Czyszczenie Grobów Junikowo

Sprzątanie grobów to zajęcie odpowiedzialne, dlatego warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć najodpowiedniejszego usługodawcę. Dobrze by było, by poza standardowym sprzątaniem firma zadbała także o komfort przebywania przy najbliższych. Możemy pomyśleć choćby o ławeczkach, pozwalających odpocząć, czy też w skupieniu pomyśleć.

Groby wystawione są na stały wpływ czynników atmosferycznych, deszcz, śnieg i wiatr nawiewający liście pozostawiają po sobie przygnębiające ślady, dlatego konieczna może okazać się, opieka stała w formie cyklicznych odwiedzin delegowanej przez firmę usługową osobę. Zyskujemy tym samym pewność, że sprzątanie nagrobków odbywa się na bieżąco, tym bardziej że można zamówić przesłanie dokumentacji zdjęciowej wykonanych zadań na podany wcześniej adres e-mail.

Informacje o cmentarzu na Poznańskim Junikowie

Cmentarz komunalny nr 2 Junikowo w Poznaniu jest największym cmentarzem komunalnym pod względem liczby pochowanych w Poznaniu. Znajduje się on w południowo-zachodniej części miasta, na Junikowie, przy osiedlu administracyjnym o tej samej nazwie, pomiędzy ulicami Grunwaldzką a Cmentarną.

Adres: Cmentarz Komunalny nr 2 Junikowo ul. Grunwaldzka 305 60-179 Poznań

Godziny otwarcia:

  • Wtorek: 07:00–21:00
  • Środa: 07:00–21:00
  • Czwartek: 07:00–21:00
  • Piątek: 07:00–21:00
  • Sobota: 07:00–21:00
  • Niedziela: 07:00–21:00
  • Poniedziałek: 07:00–21:00

Telefon kontaktowy: 577 066 700

Cmentarz Komunalny nr 2 Junikowo został otwarty w 1948 roku. Obecnie na terenie cmentarza znajduje się około 79 000 grobów i przeprowadzono już 156 300 pochówków. Powierzchnia cmentarza wynosi 92,69 hektarów.

Bliscy nie odchodzą, dopóki im na to nie pozwolimy. Dlatego tak ogromną wagę przywiązujemy do pielęgnacji miejsc ich spoczynku. Cóż, życie jednak staje się coraz bardziej dynamiczne, natłok obowiązków pozbawia nas skutecznie czasu niezbędnego, by zadbać o groby najbliższych. Niejednokrotnie poszukiwanie pracy niejako zmusza do zmiany miejsca zamieszkania, a one zostają ciche, zaniedbane, smutne i samotne. Nie musi tak być. Jest możliwość, by otoczyć groby opieką, nawet jeśli się jest daleko.

Zadbane otoczenie.

Opieka nad grobami to nie tylko porządkowanie samej kwatery, to także dbałość o otoczenie. Bardzo korzystne wrażenie wizualne budzi grys rozsypany wokół kwatery. Oczywiście rodzaj powinien odpowiadać barwie pomnika. Jednolity daje obraz zwartej całości, podczas gdy grys innego koloru może podkreślić widok zadbanego grobu na zasadzie kontrastu. I koniecznie kwiaty! W tym wypadku również należy zdać się na profesjonalistów, ponieważ kompozycje powinny być utworzone w sposób przemyślany, niewpływający w przyszłości na mycie nagrobka. Trzeba pamiętać, że kamień nagrobny wymaga dodatkowej pielęgnacji w postaci okresowego pastowania. Preparaty chemiczne mogłyby mieć niekorzystny wpływ na kwiaty, zwłaszcza te posadzone na stałe.

Odnawianie liter na pomnikach

Firma Czystegroby.pl zajmuje się profesjonalną renowacją liter i napisów malowanych na pomnikach. Podobnie rzecz się ma w przypadku napisów, czy to grawerowanych, czy to metalowych. Wiatr i deszcz z czasem potrafią skutecznie usunąć warstwę farby z napisów, wygładzając jednocześnie ich brzegi, co powoduje, że napisy są mniej czytelne. W przypadku liter metalowych, mimo że wykonanych ze stali nierdzewnej i często pokrytych niklem, te same czynniki powodują powstawanie nieestetycznych ciemnych nalotów śniedzi i zarysowań. Czyszczenie nagrobków obejmuje także dbałość o litery na płycie. Podobnie w przypadku krzyży, których charakterystyczny kształt niejako prowokuje brud do osiadania w krawędziach i na płaszczyznach poziomych.

To najtrudniejszy okres dla pomników. Wtedy to powstaje najwięcej naturalnych uszkodzeń, powstałych w wyniku działania wody i mrozu. Pęknięcia objawia dopiero wiosenne czyszczenie grobów, niestety zbyt późne, by uniknąć zniszczeń. Dlatego warto pomyśleć zawczasu o odśnieżeniu płyty w celu zapobiegania gromadzenia się roztopionego śniegu i lodu w szczelinach pomnika.

Tradycyjnie już, największy ruch na cmentarzach odnotowuje się przed i w trakcie Świąt Wszystkich Zmarłych, Bożego Narodzenia oraz Wielkiejnocy. Przewidując trudności z dojazdem, można zamówić cykliczne sprzątanie grobów oraz uzgodnić dogodny termin wykonania usługi. Mycie nagrobka nie powinno przecież odbywać się w trakcie wizyty nad grobem.

Odległość czy brak czasu nie powinny być powodem zaniedbania pomników pamięci naszych najbliższych. Przed odwiedzeniem nekropolii warto zlecić mycie grobów profesjonalnemu przedsiębiorcy, dającemu rękojmię terminowego i przede wszystkim skrupulatnego wykonania usługi, byśmy mogli w spokoju oddać się wspomnieniom i modlitwie.

Zniżki dla stałych klientów, pakiety świąteczne

Shopping Cart