Search
Close this search box.

Mycie i czyszczenie pomników Poznań

Mycie nawierzchni nagrobków jest podstawową usługą zapewniającą usunięcie zanieczyszczeń takich jak kurz, piasek czy plamy z podstawek lub starego wosku z powierzchni płyty.

W Polsce dominują nagrobki wykonane z granitu oraz lastriko. Te drugie, stawiane w latach 70-90 cechują się dużą porowatością powierzchni, trudnym utrzymaniem i coraz częściej są wymieniane na pomniki granitowe.

Utrzymanie pomnika wykonanego z granitu jest stosunkowo łatwe. Przede wszystkim z uwagi charakterystykę granitu. Jest to materiał trwały o jednolitej, śliskiej nawierzchni co powoduje że doczyszczenie takiego pomnika jest stosunkowo łatwe. Wystarczy użyć detergentu takiego jak płyn do naczyń, wyczyścić delikatną szczotką a następnie spłukać wodą. Na pomniku granitowym nie powinniśmy używać twardych szczotek ryżowych.

Inaczej ma się sprawa w przypadku pomników wykonanych z lastriko. Ręczne czyszczenie nie zawsze przynosi skutek, szczególnie jeśli nie zastosujemy specjalistycznych środków chemicznych. W niektórych przypadkach pozostaje tylko użycie myjki wysokociśnieniowej. Szczególnie jeśli w okolicy pomnika znajduje się drzewo, możemy mieć pewność że na pomniku z lastriko pojawią się zielone plamy i naloty.

Czyszczenie, Mycie, Sprzątanie Grobów || Opieka nad Grobem

Nasze zalety

Czas realizacji

Dopasuj pakiet do swoich potrzeb. Kompleksowe sprzątanie w podstawowym pakiecie zaczyna się już od 69zł.

Atrakcyjne ceny

Czas realizacji uzależniony jest od ilości zleceń. Staramy się dopasować termin do twoich oczekiwań. Jeśli będzie taka możliwość możemy to zrobić nawet dzisiaj!

Dodatkowe usługi

Oprócz sprzątanie oferujemy szereg innych usług jak odchwaszczanie, sadzenie czy montaż ławek

Zamów nasze usługi

Shopping Cart